90lar Pop90lar Şarkıları

90lar Türk Pop Müzik

 90’ların Unutulmaz Şarkıcı ve Şarkıları

 

90’lı yıllarda pop müzik revaçtaydı. Bu dönemde çıkış yapan pek çok yetenekli sanatçı ile birlikte  90’lar pop müziği olağanüstü bir başarı yakalayarak akıllara kazındı. 90’lı yılların pop şarkıları zaman zaman duygusal bazen enerjik ama her zaman olağanüstüydü. Fabrikasyon ve yeterince emek verilmemiş kalitesiz besteler piyasaya çıkarılmazdı. Her parça üstünde çokça çalışılarak büyük bir özveri ile insanlara sunulurdu. Şimdi bu dönemin unutulmayan sanatçılarına biraz göz atabiliriz.

 

Tarkan

 

90’ların en tepedeki isimlerinden biri olan Tarkan o yıllarda birden fazla hit şarkıya imza atarak kendini listelerde yukarı taşımayı başarmıştı. Şımarık, Kuzu Kuzu, Hepsi Senin Mi ve Yıldız Tilbe’nin ona hediye ettiği Kış Güneşi şarkıları ile tanıdığımız Tarkan 90’lı yıllarda müziği ile birlikte insanların değişik hislerinin tercümanı olmuştur.

 

Sertap Erener 

 

90’larda Sezen Aksu’nun da yardımıyla sesini duyuran Sertap Erener günümüzde hala daha severek dinlediğimiz popçular arasındadır. Eurovision’u kazanarak bu millete büyük bir coşku yaşatan Sertap Erener 90’ların bize kattığı güzel değerler arasındadır. Sakin Ol şarkısı ile dillerden uzun süre düşmeyerek 90’ların unutulmaz şarkıları listesinde yerini almıştır.

 

Burak Kut

Burak Kut’un Benimle Oynama adlı albümündeki aynı isimli şarkı, pop müzik listesinde onu yukarılara taşımıştır. Burak Kut’u zaman zaman komple tiki halleriyle de hatırlamaktayız.

 

Yıldız Tilbe

Şarkılarıyla, yaptığı sansasyonel açıklamalarla, sıradışı danslarıyla gündemde kalmaktan bir an olsun geri durmamış  90’lı yılların o ismi tabii ki Yıldız Tilbe. Yıldız Tilbe olmadan 90’lı yılların pop müziğinden bahsetmek ne kadar gerçekçi olur ki? İlk albümü Delikanlı 1994 yılında piyasaya çıktı. Albümün içindeki aynı isimli şarkı ve o şarkının klibi ile zihinlere kazınan Yıldız Tilbe bundan sonra ise  yoluna Dillere Destan albümü ile devam etti. Bu albümün açılışını ise Vazgeçtim şarkısı ile yaparak her zamanki gibi duygusal bir giriş yaptı. Hala daha Yıldız Tilbe’nin şarkıları insanların duygularına hitap ediyor olacak ki dinleniyor.

 

Kenan Doğulu

Günümüzde hala daha ününü koruyan sanatçılarımızdan Kenan Doğulu ilk çıkışını 90’lı yıllarda yapmıştı. Ancak 90’ların Kenan Doğulu’sunu şu ankinden çok farklı olarak tombul, uzun saçlı ve güneş kolyeli adam olarak tanıdık. Kenan Doğulu’nun ilk  albümü Yaparım Bilirsin 1993 yılında piyasaya sürüldü ve kapağı ile dikkatleri üzerine topladı. Kenan Doğulu’nun bu albümündeki şarkılar hala daha dinleniliyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı