90larda Çocuk Olmak

90larda Moda

90’LAR VE MODA

90lı yıllar deyince akla ilk gelen şeylerden biri de şüphesiz dönemin müthiş modasıdır. Moda dünyasının en ama en tatlı ve asil zamanlarından biriydi 90’lı yıllar. Bu kadar kolay unutulması üzücü olurken günümüzde tekrar gündeme gelmeye başladı. Fark ediliyor mu bilmiyoruz ama tekrar o yıllardaki gibi giyinmeye başlar olduk. Trendler sürekli değişiyor olsa da 90’lar daima bizimle! Peki günümüzün moda trendi haline gelen 90’lı yılların stilleri nelerdi?

Kargo Pantolonlar

Kargo pantolonlar, moda dünyasına hızlı giriş yapan parçalardan birisi. Kargo pantolonları son zamanlara kadar sadece podyumlarda görüyorduk, mağazalarda ise hep düşük belli ya da dar pantolonlar satılıyordu. Artık moda stilleri değiştikçe daha çok ön plana çıkmış olan kargo pantolonları zincirli kemerler ile destekleyerek tam bir 90’lar havası yaratabilirsiniz.

Parlak ve Işıltılı Kıyafetler

90’lar deyince akla gelen bir diğer kavram ise disko ışığı. Parlak ve ışıltılı görünümlü olan bu kıyafetler 90’lı yıllarda neredeyse her partide giyilmekteydi. Çeşit renkler ve desenlerde olan bu kıyafetler döneminde herkesin ilgi odağı olmuştu. Günümüzde hala yapılan 90’lar partilerinde bu kıyafetleri görmek mümkün ama gündelik hayatta pek kullanılmıyor.

Yüksek Topuklu Ayakkabılar

90’lar, kadınların sokaklarda yüksek topuklu ayakkabılarla dolaştıkları bir dönemdir. Şu an gündelik hayatta giyildiğinde tuhaf gözlerle baktığımız bu ayakkabılar, zamanında çok modaydı. Eskiden kadınlar bu ayakkabıları giymek için neredeyse sıraya girerlerdi.

Vatkalı Kıyafetler

90’larda vücut geliştirenleri anımsatan tipteki kıyafetler oldukça popülerdi. Abartılı omuzlar ve simli parıltılı kıyafetler ile ışıldayan insanlar televizyonlarda boy gösteriyordu. Günümüzde hala geçerliliğini koruyan vatkalar, genelde ufak ve dar omuzlu insanlar için tavsiye ediliyor.

Yüksek Bel Mom Jeans

2000’lerin karanlık dönemi düşük bel pantolonların giyildiği zaman diyebiliriz. Şimdi ise o eski fotoğraflara baktığımızda iyi ki de yüksek bel pantolonlar var diyoruz. Bir de mom jeanler hayatımıza girmeye başladığında, 90’ların müthiş trendi hayatımı kurtarmış oldu diyebiliriz.

Bel Çantaları

Mom jeanler gibi tekrar gündeme gelmiş olan beş çantaları, 90’larda yaşayan birisi için oldukça karizmatik bir aksesuardı. Daha sonra yerini kocaman çantalar alsa da, bel çantalar her zaman zarif ve sadeliğini korumaya devam etti. Dönemin en büyük kolaylıklarından biri olan bu çantaları şu an çoğu festivalde takıldığını görmek mümkün.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı