90larda Çocuk Olmak

90larda Saç Trendleri

90’LI YILLARIN SAÇ TRENDLERİ

Moda birçok çeşitli yenilikle karşımıza çıkıyor olsa da genelde kendini tekrar eden ve geçmişe dönüş yapan bir şeydir. Kıyafetlerde olduğu gibi saç modasında da bu durum aynı olacak ki günümüzde 90’ların gözde saç trendleri her yerde karşımıza çıkmaya başlamıştır. Siz de bu eski yılların saç trendlerini deneyip arkadaşlarınızı şaşırtabilirsiniz. Peki bu saç modelleri nelerdi? Biraz hatırlayalım.

Tost Saçlar

  Bu modeli eminim çoğunuz hatırlıyorsunuzdur. 90’lı yıllarda trend olan bu saç modelini neredeyse her genç kız yapıyordu. Peki ya saçlarına yeniden tost modelini yapmaya ne dersin? Modeli uygulamadan önce saçlarını kremler ile biraz hacimlendirmeni tavsiye ederiz. Daha sonra ise saçlarının arasında tost yapıp dağınık ve doğal görünüm yakalayabilirsin.

Yarım Topuz

  Eskiden kötü olan saç günlerini rahatlık ile atlatmamıza yardım eden bu saç trendi son günlerde de oldukça moda olmuş durumda. Ünlülerin kırmızı halılardan sokak modasına kadar birçok yerde tercih etmiş olduğu bu model ile saçları kolaylıkla kontrol altına alabilirsin. Saçlarının canlı ve doğal görünmesi için de saç uçlarına bakım yağı sürmen iyi olacaktır.

Yüksek At Kuyruğu

  Modası yıllara meydan okuyan ve neredeyse hiç bitmeyen yüksek at kuyruğu, 90’lı yıllarda altın çağını yaşamış bir trenddir. Hemen hemen çoğu insanın o yıllarda denemiş olduğu bu at kuyruğu modeli ile yüz hatları daha çekici ve belirgin gözüküyordu. Sen de sıkı ve yüksek bir at kuyruğu modeli ile aynı şekilde yüz hatlarını vurgulayabilirsin.

Dağınık Topuzlar

   90’lı yıllarda kocaman olan lastik tokalar ile yaptığımız dağınık, büyük ve ilgi çeken topuzlara bayılıyorduk. Bu dağınık görünümü elde edebilmek için ise saçlarınızın tamamını yukarıdan toplayıp dağıtmak gerekiyor. Eminim bunu yapmayı herkes biliyordur.

Krepe Saçlar

  Krepe saçlar 90’ların şüphesiz en popüler saç modelleri arasındadır. Bu modeli ince ve sık uçlu tarakları saçımızın üzerinde ileri ve geri hareket ettirerek, kabarık bir görünüm oluşturarak yapabiliriz. Artık pek tercih edilen modellerden olmasa da bu model 90’lar partisine giderken iyi bir fikir olabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı