90lar dizileri

90’ların Unutulmaz TV Dizileri

90lar Dizileri

90’larda hepimizi ekran başına kilitleyen oldukça kaliteli ve vazgeçilmez diziler vardı. O dizilerde eğlenceli arkadaşlıklar, samimi dostluklar, aileler, çocuklar, aşklar ve hüzünler vardı. İnternetin yaygın olmadığı o dönemlerde insanların en büyük eğlencesi belki de televizyon dizileriydi. Hala pek çok televizyon dizisi oldukça sevilse de 90’lardaki atmosferin yerini tutmamaktadır.

Peki bu güzel dizileri hatırlayıp biraz nostalji yapmak fena mı olur? İşte o unutulmayan dizilerden bazıları:

 

Bizimkiler (1989-2002)

Bizimkiler dizisi ancak 3 yıl devam edebilen kısa bir dizi olmuş olsa da sevenleri oldukça fazlaydı. Sinemadan televizyon ekranlarına uyarlanmış bir diziydi. Beyazperdenin unutulmaz isimlerinden bir film olan Kapıcılar Kralı’nın karakterlerinin genişletilmesiyle Bizimkiler dizisi ortaya çıktı.

 

Mahallenin Muhtarları (1992-2002)

Kısa soluklu olan bu doksanlar dizisinde hepimiz Temel, muhtarın kızı Fadime ve Şirin karakterlerini tanımış olduk. Belki de çoğumuz Erkan Can’ı bu dizide Temel olarak tanıyıp başka yapımlarda da onu bu isimle anmaktan vazgeçemedik. Temel’in önce Fadime’ye olan aşkını daha sonrasında ise Şirin’e olan aşkını izledik. Şimdi dönüp baktığınızda hala bu dizi bize sıcacık hissettiriyorsa belki de 90’ları özlemiş olabiliriz.

 

Çiçek Taksi (1995-2003)

Çiçek Taksi’nin Jeneriği dizinin adını duyar duymaz hepimizin kafasında çalmaya başlamıştır. Taksicilerin günlük hayatını, başlarına gelen dramatik olayları ve maceralarını anlatan bu dizi döneme damgasını sarı taksileri ile vurmuştur.

 

Çılgın Bediş (1996-2001)

Aslına bakarsanız Çılgın Bediş karakteri dizinin yayımlanmasından 20 yıl kadar önce Gırgır dergisinde çizilen eğlenceli bir karakterdi. Bu karakter televizyona uyarlanınca oldukça ses getirdi. Başrolünde Yonca Evcimik ’in yer aldığı bu dizi ilk sezonlarda reyting rekoru kırsa da Yonca Evcimik’in fiyatta anlaşamayıp diziyi bırakması ile birlikte Çılgın Bediş televizyon ekranlarında tutunamadı.

 

Ruhsar (1998-2001)

Bir aşk hikayesini anlatsa da Ruhsar için belki de Türk televizyon tarihinin ilk bilim kurgu dizisi diyebiliriz. Öldükten sonra kocasına sık sık ziyaret etmekten geri kalmayan Ruhsar karakteri gerek kıskançlıkları ile gerekse türlü entrikalarla dizinin ana dinamiğini oluşturmuştur.

 

Çarli (1998)

Evlerinde köpek, kuş, kedi gibi hayvanlar beslemek yerine bir maymunu tercih eden bu aile 90’ların değişik dizilerine katkıda bulunmuştur. Adı Charlie olan bu maymun oldukça eğlenceli ve akıllı bir evcil hayvandır ve televizyon dizilerinde yer alarak kendini sevdirmeyi başarmıştır.

 

Daha Fazla Göster

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı